Reklama

Reklama

Pleszew. Umowa podpisana, rusza wielki remont ZST

Opublikowano: czw, 8 lip 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: arch. starostwa

Pleszew. Umowa podpisana, rusza wielki remont ZST - Zdjęcie główne

Umowę podpisali: w imieniu samorządu: starosta Maciej Wasielewski, wicestarosta Damian Szwedziak z kontrasygnatą skarbnika powiatu Mariusza Gramali, z kolei z umieniu wykonawcy prezes zarządu Katarzyna Pinczak. | foto arch. starostwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze powiatu pleszewskiego podpisały oficjalnie umowę z wykonawcą na remont Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie przy ul. Zielonej.

Reklama

Pleszew. Remont ZST

Władze powiatu pleszewskiego podpisały oficjalnie umowę z wykonawcą na remont Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie przy ul. Zielonej. Pracami zajmie się kaliska firma ANTCZAK Sprzątanie, Remonty, Handel Sp. z o.o.

Przypomnijmy: o remoncie pisaliśmy niedawno szeroko na łamach papierowego wydania „Życia Pleszewa”. Modernizacja będzie kompleksowa - chodzi także o wszystkie instalacje. Docelowo szkoła przy Zielonej zyska także nowe pomoce dydaktyczne, w tym: komputery, wózek widłowy, paletyzator, całą gamę stanowisk demonstracyjnych, zestawów egzaminacyjnych, modeli i przyrządów. 

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Są wyniki przetargu na remont Zespołu Szkół Technicznych. To największa oświatowa inwestycja

Wartość tej części inwestycji (remontu samego ZST) to ponad 2,7 mln zł, z kolei koszt całego projektu pn. „Poprawa infrastruktury edukacji zawodowej powiatu pleszewskiego - modernizacja i doposażenie Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie” - to 4.703.439 zł, z czego dotacja unijna wyniosła 3.947.654 zł. 

Pleszew. Remont ZST. Co z nauką od września?

Wyzwaniem będą kwestie logistyczne. Czy uda się pomieścić wszystkich uczniów w szkole od września - w trakcie trwania remontu?

- Na pewno będzie to spore wyzwanie, jesteśmy jednak na to przygotowani. Nauka w części będzie mogła odbywać się także na hali lub w części biblioteki, poza tym jesteśmy jednak w kontakcie z firmą, która może zorganizować nam kontenery, które mogłyby stanąć przed placówką na początku roku – wyliczał nam wcześniej starosta Maciej Wasielewski.

Podkreślał przy tym, że wszystko ma być zorganizowane ponadto tak, żeby zdążyć z kwestiami ogrzewania szkoły przed zimą.

Po pracach budowlanych przyjdzie ponadto czas na kolejne przetargi – już na wyposażenie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.